Duyurular
 •  AMERİCANSİDİNG EGE BÖLGE YETKİLİ UYGULAMA VE SATIŞ BAYİSİ İNDEKSGROUP...
 •  İZODER DESTEKLİ EKOKREDİ KAPSAMINDA 18-24-36 AY VADE SEÇENEKLERİ İN...
 •  İNDEKSGROUP OLARAK YALITIM YAPTIRMAK İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZE 12 AYA K...
 •    INDEKS-MAZ 2013 İZMİR ENTERNASYONEL FUARINDA ZİYARETÇİLERİY...

MANTOLAMA

 iNDEKSGROUP, KALEKİM, MAVi KALE, BONUSMAX MANTOLAMA EGE BÖLGESİ YETKİLİ UYGULAMA VE SATIŞ BAYİSİDİR.AYNI ZAMANDA İZOCAM, WEBER, FİLLİ, AUSTROTHERM MARKALARIYLA ÇÖZÜM ORTAKLIĞIMIZ BULUNMAKTADIR. SİZ DE UZMAN EKİBİMİZLE BİNANIZ İÇİN EN UYGUN MANTOLAMA ÇÖZÜMÜNÜ SUNMAMIZ İÇİN BİZE ULAŞIN.

 

 

Bina içerisindeki ısıyı korumak amacıyla, bina iç duvarı ile bina dış duvarı arasında gerçekleşen ısı transferini azaltmak amacıyla binayı ısı yalıtım malzemeleri ile kaplama işlemine mantolama denir.

 

ISI YALITIMININ FAYDALARI

 

 • Uygulanan yalıtım kalınlığına bağlı olarak, ısı kaybını % 30 - % 90 oranında azaltması
 • Kışın yapı elemanlarının iç yüzey sıcaklıklarının arttırarak yoğuşma riskini azaltması, dolayısıyla küflenme, siyah leke ve mantar vb. olayları önlemesi
 • Kışın iç yüzey sıcaklıklarını arttırması ile mekanda düzenli bir sıcaklık dağılımı sağlayarak; yazın da binanın aşırı ısınmasını engelleyerek sağlıklı konfor koşulları oluşturması.
 • Dış duvarlarda ısıl gerilmeleri azaltması ve bunun sonucunda,sıcaklık farklarından oluşan çatlakları engellemesi
 • Uygun malzemeler ile  yaşanan ortamın seslerden yalıtılmasını sağlaması
 • Yangınlar sonucunda meydana gelebilecek can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla seçilecek doğru yalıtım malzemeleri ile yangına karşı yalıtım sağlaması
 • Yakıt tasarrufuna bağlı olarak ısıtma tesisatı ilk yatırım ve işletme masraflarında düşüş sağlaması
 • Daha az yakıt kullanımı ile hava kirliliğinin azalmasında büyük payı olması
 • Duvar kalınlığında incelme ile birim alandan kazanç sağlaması
 • Kendisini 2-3 sene içerisinde amorti etmesi

 

 ENERJİ KİMLİK BELGESİ

 

2009'da yürürlüğe giren Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği'nin bir parçası olan Enerji Kimlik Belgesi (EKB) uygulaması, 1 Ocak 2011'den itibaren uygulanmaya başladı. Belgede iyi bir sınıflandırmaya sahip olmak isteyen binalar için ise tek çözüm yalıtım. Yasa kapsamında 1 Ocak 2011 tarihinden sonra yapılacak yeni binaların ruhsat alabilmeleri için EKB almaları  gerekmektedir. Mevcut binalarda ise EKB alımı için 2017 yılına kadar süre tanınmıştır. Fakat alım – satım ve kiralama gibi durumlarda bu belge istenecektir. EKB belgesinde üst sınıfta çıkan binalar EKB belgesi olmayan veya alt sınıfta çıkan binalara göre daha yüksek doğalgaz,elektrik,su faturası ödeyecekler.

 

ISI YALITIMININ MALİYETİ

 

Mantolamanın  maliyeti ,toplam bina maliyetinin % 1-2 oranındadır.Üstelik inşaat aşamasındayken yapılmış bir ısı yalıtımı sayesinde, kazanın daha düşük kapasiteli seçilmesi, radyatörlerin daha küçük olması ve ısıtmadan yaklaşık 6 kat daha pahalı olan soğutma masraflarının da yaz aylarında azalması mümkündür.Böylece kendisini 2-3 sene içerisinde amorti edecektir.

 

ISI YALITIMININ TÜRKİYE’YE YARARLARI

 

Enerjisinin %69’unu ithal eden ülkemizde, tüketilen enerjinin %35’i konutlarda ısıtma ve soğutma amacıyla kullanılmaktadır.Isı yalıtımı yapıldığı taktirde, ısıtma ve soğutma amacıyla kullanılan bu enerjinin ortalama %50’si tasarruf edilebilmektedir.Tüm bina stokunun mevcut standartlara göre yalıtılması durumunda enerji tasarrufu toplamının ise yılda 3 milyar dolardan fazla olacağı tahmin edilmektedir.Söz konusu rakamlar, hem aile ekonomisi hem de ülke ekonomisi açısından büyük anlam ifade etmektedir.
 

İNDEKSGROUP olarak uzman teknik ekibimiz ve her biri işinin ehli usta kadromuz ile sizlere en iyi hizmeti sunma gayreti içerisindeyiz. Ayrıca uygulamalarımıza o kadar güveniyoruz ki müşteri memnuniyet garantisi ve uygulama hatalarına karşı 5 yıl işçilik garantisi veriyoruz.Doğru şekilde kullanılan ısı yalıtım malzemesinin ömrü ise bina ömrüne eşittir.

Siz de yaşam standartlarınızı ve konforunuzu arttırmak, evinizin ısıtma ve soğutma giderlerinde tasarruf yapmak,çevre kirliliğini azaltmak,ülke ve aile ekonomisine katkıda bulunmak istiyorsanız vakit kaybetmeden ücretsiz keşif için bize ulaşınız.