Duyurular
  •  AMERİCANSİDİNG EGE BÖLGE YETKİLİ UYGULAMA VE SATIŞ BAYİSİ İNDEKSGROUP...
  •  İZODER DESTEKLİ EKOKREDİ KAPSAMINDA 18-24-36 AY VADE SEÇENEKLERİ İN...
  •  İNDEKSGROUP OLARAK YALITIM YAPTIRMAK İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZE 12 AYA K...
  •    INDEKS-MAZ 2013 İZMİR ENTERNASYONEL FUARINDA ZİYARETÇİLERİY...

DIŞ CEPHE KURU DUVAR SİSTEMLERİ

Kullanım alanları

 
  •  Dış cephe duvar sistemlerinde,
  • Her türlü kaplama altında(Metal kaplama,
  • yalı baskı, ahşap kaplama,dekoratif tuğla kaplama gibi)
  • Havalandırmalı cephe sistemlerinde,
  • Islak hacimlerde,
  • Tüm saçak altı uygulamalarında,


ÖZELLİKLER

 

Üzerindeki cam elyaf şilte kaplamanın, levha çekirdeğine iyice işleyip bütünleşmesi sayesinde, yüksek dayanıma sahip mükemmel bir levhadır. Boardex A1 sınıfı yanmaz yapı malzemesidir. Üzerindeki cam elyaf şilte kaplaması ve özel çekirdek bileşenleri sayesinde yangın güvenliği açısından uygulandığı duvarların yangın dayanımını artırır.Eğilmede kırılma yükü her iki yönde de birbirine çok yakın değerler sağlamaktadır. Bu BoardeX ‘i sadece yatay veya sadece dikey vidalanma zorunluluğundan kurtarır.BoardeX, geliştirilmiş özel çekirdeği sayesinde küf veya bakteri oluşumuna engel olur. Sıcaklık değişiminin fazla olduğu dış cephe duvarlarında yoğuşma ve nemden ötürü oluşabilecek küf ve mantar oluşumunu engeller.

 

BoardeX, havalandırmalı cephe sistemlerinin vazgeçilmeyecek hem cephe düzelticisi, hem de sistemin taşıyıcısı olarak cephelere çözüm sunan, yapılara estetik kazandıran levhadır.Dış duvarları BoardeX ile kaplanmış şantiyeler, iç mekanlarında her türlü uygulamanın yapılabilmesine olanak sağlar. Böylelikle, şantiye ve katlardaki malzemeler dış hava koşullarından korunurken, içeride çalışanlar için daha konforlu bir çalışma ortamı sağlanır.

 

BoardeX dış cephe sistemleri, en yüksek enerji performansı olan “A ” enerji sınıfına sahip binalarda, dış cephe duvarlarının da en yüksek enerji performansına sahip olacak biçimde tasarlanmasını sağlar. BoardeX dış cephe sistemleri ile yapılan duvarlar, yüksek performanslı ısı yalıtımı sağlarken aynı zamanda dar kesitli duvar imalatlarına olanak sağladığından binanın kullanım alanını artırır.Böylelikle daha fazla m2kullanım alanı yaratan binalar yapılabilir.BoardeX, hafif ve taşıması kolay bir levhadır..BoardeX benzersiz işlenebilirliği sayesinde maket bıçağı ile kolay kesilir, düzgün kesim yüzeyi  çıkartır ve gerektiğinde kolaylıkla buat deliği açılarak uygulamaları zahmetsiz hale getirir. BoardeX ile sıcaklığın çok fazla veya çok az olduğu her türlü hava koşullarında uygulama yapılabilir.Dış cephede, taş yünü ile mantolama yapılan binalarda, yüksek yoğunluklu malzeme kullanılır. BoardeX dış cephe sistemleri ile düşük yoğunlukta taşyünü kullanarak istenilen ısı yalıtım değerlerinde duvarlar elde edilebilir. Böylelikle binanın yalıtım malzemesi yükü azalır ve ısı yalıtımında etkili bir artış sağlanmış olur.

 

BoardeX dış cephe sistemleri, ısı geçirgenlik katsayısı (U) düşük, ısı yalıtımı sağlayan daha performanslı duvarların tasarlanmasına olanak sağlar.BoardeX sabitlendiği taşıyıcı sistemini korur ve dayanımına katkıda bulunur.Ahşap esaslı levhalar, çimento esaslı levhalar veya ahşap yonga/selüloz takviyeli çimento esaslı levhalara göre çok daha konforlu işlenme özelliğine sahiptir.BoardeX, dış cephelerde kullanılan diğer levhalara oranla (çimento esaslı levhalar veya ahşap yonga/selüloz takviyeli çimento levhalar gibi) yüzeyden su emme ve neme karşı gösterdiği boyutsal kararlılık değerleri ile daha güçlü performans sağlar, yüzeyinden su emmez.Uygulandığı yüzeyde, dış hava koşullarında uzun süre (12 aya kadar) üzerine herhangi bir kaplama yapmaya gerek kalmadan, yüzeyi açıkta bırakılarak kullanılabilinir. Böylelikle BoardeX ile yapılan binalarda şantiye belli bir süre dış etkenlerden korunmuş olur.